آیت الله خامنه ای نماینده انحصاری کوکاکولا در ایران

آیت الله خامنه ای نماینده انحصاری کوکاکولا در ایران

تحقیق و تنظیم از دبیرخانه جنبش آذربایجان برای دمکراسی و یکپارچگی ایران

 

شرکت خوشگوار و یا کوکاکولا اولین تولید کننده نوشابه در ایران که در ۲۰ سال گذشته پرفروش ترین برند خاورمیانه، مطعلق به علی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی و خانواده وی است.

مقدار اندکی از سهام این شرکت بنام محمدجعفر یزدی که شریک اصلی رهبر انقلاب اسلامی و خانواده وی است و در حقیقت بعنوان چهره پوششی در اسناد و دفاتر ثبت شده که آقای جعفری در سال ۱۳۹۲ فوت نموده و اکنون فرزندان وی این نقش را بازی می کنند.

 

هلدینگ بزرگ خوشگوار، تولید کنندهٔ محصولات غذایی است که در زمینهٔ تولید نوشابه کوکاکولا، انواع فانتا، اسپرایت، کانادا درای، ماءالشعیر، هی دی و کونیگ لودویگ، دوغ خوشگوار، آب معدنی دسانی، نوشابه انرژی زا وان دی، آبمیوه‌های گازدار فرش دی، انواع لیموناد، نوشابه ورزشی پاوراید و آب میوه‌های طبیعی مینوت مید فعالیت دارد و قوی‌ترین و پرفروش‌ترین کارخانه‌های ایران و صادر کننده به کل خاورمیانه از افغانستان و آسیای میانه تا عراق و سوریه است.

 

دفتر مرکزی این هلدینگ عظیم در مشهد و کارخانه‌های تولیدی بزرگ آن در شهرهای مشهد، تهران، تبریز، قزوین و شبستر می باشند.

 

ارتباط خوشگوار با شرکت کوکاکولا:

این شرکت پیش از انقلاب محصولاتش را تحت نظر شرکت کوکاکولا تولید می‌کرد که پس از انقلاب نیز ارتباط با این شرکت آمریکایی را حفظ کرد.

شرکت خوشگوار مشهد عصاره کوکاکولا را به‌طور مستقیم وارد کشور می‌کرد اما در سال۱۳۶۳ و ممنوعیت ورود کوکاکولا از فرمول ایرانی نوشابه بهره‌مند شد. پس از اتمام جنگ ایران و عراق و مرگ آیت الله خمینی شرکت خوشگوار به‌کلی دگرگون گشت و با عقد قرارداد جدید با کوکاکولای آمریکا، بار دیگر امتیاز تولید کوکاکولا را به دست‌آورد. با سرمایه گذاری بسیار گسترده و عظیم، بازار ایران را تصاحب نمود و کارخانه ها و برندهای خود را یکی پس از دیگری راه‌اندازی کرد.

 

جنجال بر سر ارتباط خوشگوار با کوکاکولا و یهودیان اسرائیل:

پس از جنگ اسرائیل و غزه در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ مجلس جمهوری اسلامی با تصویب طرحی به نام «تحریم کالاهای صهیونیستی» در ایران، خواستار تحریم شرکت‌های بین‌المللی و آمریکای به‌ویژه دارای سهامداران عمده اسرائیلی و یهودی شد. در همین راستا وزیر صنایع جمهوری اسلامی به عنوان نماینده ویژه محمود احمدی‌نژاد، به شرکت خوشگوار اخطار داد تا وضعیت ارتباط خود با شرکت کوکاکولا را مشخص کند، اما خیلی زود از کرده خود پشیمان شدند و روزنامه ها نوشتند؛

شرکت خوشگوار هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارد و کوکاکولا  شرکت آمریکای است.

 

قدرت و نفوذ صاحبان اصلی شرکت کوکاکولا در آمریکا و نماینده انحصاری آن (آیت الله خامنه ای) در ایران به اندازه ای هست که هیچ کدام از دولت ها نتوانند تجارت میلیارد دلاری ویژه را برهم بزند و حتی اخبار آنرا نیز منتشر کنند.

 

جنبش آذربایجان مخالف حضور شرکت های آمریکای، اسرائیلی و کلیمیان جهان به‌ویژه کوکاکولا در ایران نیست و بسیار هم از آن خرسند می شود، اما شراکت با چه کسی و خانواده ای؟! سود حاصل از این تجارت نجومی به جیب خانواده ای می رود که اسرائیل و یهودیان را دشمن اصلی ایران می‌دانند و خاورمیانه را به خاک و خون کشیده اند.

 

ما از تمامی روزنامه نگاران و همچنین تک تک آزادیخواهان، به‌ویژه جوانان آگاه و خردمند ایرانی و خاورمیانه ای درخواست داریم که به این موضوع بپردازند و ابعاد این تجارت میلیارد دلاری را افشاء کنند. اگر تحریم هست باید برای همه یکسان باشد، نه فقط برای ملت ایران.!

درآمد نجومی برای خانواده خامنه ای که دستور داد به هزار مدرسه دخترانه ایران حمله شیمایی و سمی کنند و هزاران جوان آزادیخواه را دستگیر، شکنجه، تجاوز، شلیک ساچمه به چشم و نهایت به قتل برسانند و خود بر سر خان نعمت و خون جوانان ایران حکومت کثیف خود را ادامه دهند.

 

پاینده ایران و ملت ایران

دبیرخانه جنبش آذربایجان برای دمکراسی و یکپارچگی ایران

۱۲ آوریل ۲۰۲۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *