دیدار شمخانی با بن زاید؛ مفاد توافق ایران و عربستان محرمانه است

میدل ایست نیوز: علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه در بدو ورود به ابوظبی با «محمد بن‌زاید بن‌سلطان آل‌نهیان» رئیس امارات متحده عربی دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه و مهم‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی با او گفتگو کرد.

به گزارش ایرنا، شمخانی در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط دوجانبه و همچنین اشتراکات فرهنگی و مذهبی میان دو کشور بر ضرورت گسترش و تعمیق روابط ایران و امارات متحده عربی در همه حوزه‌ها تاکید کرد.

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، روند رو به افزایش مراودات سیاسی اقتصادی میان تهران و ابوظبی طی سال‌های اخیر و نقش ویژه‌ی رئیس امارات متحده عربی در این زمینه را مثبت و مهم ارزیابی کرد و گفت: ایران و امارات می‌توانند در مسیر گسترش همکاری‌های دوجانبه و تقویت دیپلماسی همسایگی گام‌های بلندی بردارند.

در این دیدار محمد بن‌زاید رئیس امارات متحده عربی نیز با ابراز خرسندی از سفر شمخانی به امارات و همچنین تبریک توافق اخیر میان تهران و ریاض که گامی تعیین کننده در هم افزایی و همگرایی کشورهای منطقه است، اظهار امیدواری کرد در این سفر صفحه جدیدی در روابط ایران و امارات گشوده شود.

رئیس امارات متحده عربی تصریح کرد: امارات بسیار علاقه‌مند است و آمادگی دارد با رفع برخی سوء تفاهم‌ها میان دو کشور، روابط و مناسبات دوجانبه را در همه حوزه‌ها به بالاترین سطح ارتقاء دهد.

شبکه العربیه روز پنجشنبه ۲۵ اسفند به نقل از یک مقام آگاه #عربستان_سعودی گزارش کرد مهم‌ترین مفاد توافق میان ایران و ریاض که هفته گذشته و با میانجیگری #چین منعقد شد، محرمانه است و امکان انتشار عمومی آن و جود ندارد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *