وزیر امنیت بریتانیا: جمهوری اسلامی تبهکاران را برای جاسوسی از یهودیان بریتانیا استخدام می‌کند

وزیر امنیت بریتانیا، تام توگندات، به سایت خبری «جویش کرونیکل» در بریتانیا گفت که جمهوری اسلامی ایران تبهکاران سازمان‌یافته را برای جاسوسی از یهودیان بریتانیا استخدام می‌کند.

او گفت این اقدام برای اجرای احتمالی برنامه ترور اعضای برجسته جامعه یهودیان بریتانیا است.

وزیر امنیت بریتانیا به جویش کرونیکل گفت برای هشداری که در مورد یهودیان بریتانیا و اسرائیلی‌ها می‌دهد «دلیل خوبی» دارد در غیر اینصورت به این موضوع اشاره نمی‌کرد.

پیشتر جویش کرونیکل از قول کاترین شکدم، فردی که با رسانه‌های حکومتی در جمهوری اسلامی همکاری داشت، گزارش داده بود که جمهوری اسلامی در حال تهیه نقشه مناطق حضور یهودیان است تا در صورتی که اسرائیل به مواضع آن حمله نظامی کند، دست به قتل های انتقام جویانه از جامعه یهودیان خارج از اسرائیل بزند.

کاترین پرز-شکدم که زمانی با رسانه‌های دولتی ایران همکاری می‌کرد، در گفت‌وگویی با هفته‌نامه «جویش کرونیکل» گفت طی جلسه‌ای در تهران گفته شده بود در صورت حمله اسرائیل، جوخه‌های ترور اعزام می‌شوند.

پرز-شکدم افزود از طریق نادر طالب‌زاده توانسته بود در این جلسه شرکت کند. نادر طالب‌زاده اردیبهشت ۱۴۰۱ درگذشت. از گزارش جویش کرونیکل مشخص نیست که شکدم چه زمانی در این جلسه شرکت کرد.

جویش کرونیکل از قول توگندات که مسئول سازمان اطلاعاتی «ام‌آی۵» است، درباره گزارش مربوط به کاترین پرز-شکدم که پیشتر در جیوش کرونیکل منتشر شد نوشت: «حق با شما بود. ما اطلاعات بسیار روشنی در مورد فعالیت‌های رژیم‌های متخاصم در بریتانیا داریم و کارهایی را که عوامل آنها و نزدیکان به آنها انجام می‌دهند زیر نظر داریم.»

در هفته‌های اخیر یکی از تاسیسات نظامی ایران در اصفهان هدف حمله پهپادی قرار گرفت که جمهوری اسلامی ایران آن را به اسرائیل نسبت داده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *